Естонія. Таллінн

447 0

На перший погляд Таллінн виглядає як будівля, побудована з елементів, які не ідеально поєднуються один з одним. Як поєднати консервативних, раціональних естонців з числа корінних народів зі спонтанними російськими, які становлять близько 40% населення Естонії? Як відрегулювати стриманий, аскетичний протестантизм з пишністю православ’я? Нарешті, чи може православний храм, що підноситься над ганзейським Старим містом, створити гармоныйний ландшафт? Ну, вони можуть. Ці «невідповідні» елементи об’єднуються в Талліні в эдине ціле, що робить місто надзвичайно привабливим також для туристів і різних шукачів пригод. Щоб потрапити туди достатньо купити жд квиток укрзалізниця на найближчі вихідні.

Якщо ви хочете скласти список найбільш характерних і цікавих об’єктів і пам’яток столиці Естонії, на першому місці можуть стояти оборонні стіни. Вони оточують старе місто потужним кільцем, по ним можна пройтися пішки. Стіни були побудовані з початку 12-го століття, і за часів процвітання міста, вони були 2500 м в довжину, 45 веж іоборонітельних бастіонів. До цього дня збереглося більше 60% старої довжини і 25 веж.
Вони зламав зуби російському царю Івану IV Грозному, який безуспішно намагався підкорити місто в 1570-71 і 1577 роках. Завдяки цьому, згідно з волею жителів міста, Таллінн залишався в руках Швеції. Кінець Північної війни поклав кінець шведському уряду, в результаті чого місто було захоплене російськими. Знову ж, стіни Талліна протистояли російським, на цей раз «червоним» в 1918 році, коли більшовикам вдалося контролювати іншу частину Естонії. Однак естонська армія, підтримана британським флотом, не пустила загарбників в місто, а потім змусила їх покинути країну.

Розташування міста на Балтійському морі, на торговому маршруті, що веде з Західної Європи в Росію, було благословенням для Таллінна, що призвело до його багатства і швидкому розвитку. Тим не менш, це було також прокляття. За цей клаптик землі боролися Тевтонські лицарі, шведи, росіяни і навіть поляки. Потужні стіни Таллінна не завжди могли зупинити небажаних гостей.

Талліннський Старе місто — сувенір після кращих років міста. У 1280 Таллінн вступив в Ганзейського лігу (Hanseatic League) — союз торгових міст Північної Європи. З тих пір місто стало динамічно розвиватися. До цього дня старе місто зберіг свій Ганзейського характер. Так що у нас є можливість прогулятися по потужним оборонним стін, вузькими звивистими вуличками, милуючись середньовічними багатоквартирними будинками. Недарма старий місто Таллінна вважається одним з найцікавіших в Європі.

Старий Таллінн сьогодні прекрасно відремонтований і дуже акуратний, багато робіт з технічного обслуговування проводилося Польської лабораторією консервації пам’яток в кінці вісімдесятих років двадцятого століття, а в старому місті багато цікавих місць, кафе, ресторанів, пабів. У невеликих бутиках ви можете купити оригінальні естонські товари з різних галузей, а не комерційну торгівлю.

Таллінн — портове місто, всього півтори години подорожі морем відділяє естонську столицю від Гельсінкі. Ось чому багато хто з Фінляндії приїжджають сюди на вечірки і в магазин (в основному купити алкоголь). Це, звичайно, впливає на характер міста, відкритого, динамічного, дружнього для туристів.

Комментариев нет к записи "Естонія. Таллінн"

Оставьте комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *